Arı İlaçlamanın Önemi

admin | Eylül 29, 2017 | 0 | Hizmet Bölgeleri

Arılar doğada hayati önem taşıyan canlılardır. Farklı türleri bulunmaktadır. Yaban arısı ve eşek arısı cinsi insanlar için tehlike arz etmektedir. İnsanların bulundukları ortamlar için sorun teşkil ederler. Bu sebepler göze alındığında arılardan korunmanın en garanti yolu arı ilaçlama yöntemidir. Bulunduğunuz ilçe ilaçlama firmaları bu yönden size yardım edecek, zararlı arı cinslerinden korunmanızı sağlayacaklardır.

Bal arıları bal yaparlar ve farklı çiçeklerden aldıkları polenleri diğerlerine taşıyarak, bitkilerin döllenmesi sürecine katkı sağlarlar. Bal arıları eşsizdir. Arı ilaçlama içine onlar dahil edilemez. İlaçlama yaban arıları ve eşek arıları için söz konusudur. Arılar 0,5- 2 cm arası altın sarısı siyah çizgili canlılardır. Arılar genellikle çok fazla tehlike oluşturmaz fakat kovanlarının bulunduğu noktalarda çok saldırganlardır. Kovanlarına yaşlaştığınızda koloni olarak saldırıya geçerler. Bu sebepten arı kovanlarına fazla yaklaşmamak gerekir. Arılar duvar deliklerine, evlere çatılarına, toprağa, ağaçlara yuva yapabilmektedir. Genellikle yüksek alanlara kovan yaparlar ve kolay kolay fark edilmez. Yaban arıları, bal arılarının aksine bir kere soktuğunda ölmez, birkaç defa sokabilme özelliklerine sahiptir. Yaban arıları leşlerle beslenirler ve koloni halinde yaşarlar. Arılar doğal dengeyi korumak açısından çok önemlidir. İnsan yaşam alanlarına girdiklerinde sağlık açısından tehlike oluştururlar. Zehirli iğneleri ile insanları soktuklarında ciddi alerjik reaksiyona neden olabildikleri için yaban arılarından korunmak şart hale gelir. Arılar tek başlarına yaşamadıkları için onlardan korunmak, kendi yöntemlerimizle pek kolay olmayacaktır. Bir tek arıyı öldürsek de koloni halinde yaşayan arıların devamı geleceği için, en güvenilir yöntem arı ilaçlama yöntemi olacaktır.

Arı ilaçlama incelikle ve titizlikle yapılması gereken bir süreçtir. Arı ilaçlama öncesinde ilaçlama yapılacak bölge incelenmeli arının cinsi belirlenmelidir. Bu süreçler belirlendikten sonra arı ilaçlama, gerekli ekipmanları giyilerek yapılmalıdır. Arı ilaçlama öncesi ekipler, özel bir kıyafet giyerler, bu kıyafet her yerlerini saran bir şekildedir. Arı ilaçlama da ilçe ilaçlama firmaları daha çok buhar püskürtme ve ulv yöntemlerini kullanmaktadır. Bu yöntemler arılarla başa çıkmakta oldukça başarılıdır. Yaban arısı gibi istenmeyen, tehlikeli arı cinsleriyle karşılaştığımızda geç olmadan arı ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmek gereklidir.

 

Related Posts

Çamlıca Böcek İlaçlama

admin2 | Haziran 22, 2018 | 1

İstanbul'un Üsküdar ilçesine bağlı Çamlıca semtinde yıllardır böcek ilaçlama hizmetini başarılı bir şekilde yerine getiren Sentez Böcek İlaçlama sadece tek bir telefon ile ilaçlama hizmetini gerçekleştirmektedir. İstanbul'da diğer ilçelerde olduğu…

Adalar Böcek İlaçlama

admin2 | Haziran 12, 2018 | 0

Adalar, İstanbul'un Anadolu Yakasında bulunan yeşili ve mavisiyle, eşsiz doğa güzelliği ve nostaljik ev mimarisiyle tüm İstanbulluların özellikle haftasonları uğrak yeri olduğu yerlerden biridir. Adalar Böcek İlaçlama [caption id="attachment_357" align="alignleft"…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

İstanbul, İzmir ve Kocaeli genelinde fare ilaçlama profesyonel fare ilaçlama hizmetleri için şubemiz olan fareilaclama.gen.tr sitesine ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR