İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 680 35 54
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Esenyurt Akrep İlaçlama

admin2 | Eylül 20, 2018 | 0 | Hizmet Bölgeleri

Akrep, diğer bir adıyla scorpion; dünyanın her yerinde yaşayabilen, çok soğuk ve çok sıcak havalara, hatta radyasyona karşı direnç gösterebilen bir haşere türüdür. Zehirli ya da zehirsiz farketmeksizin insan sağlığına ciddi zararı dokunan akrep türleri; yalnızca ağaçlık bölgelerde değil şehir hayatında da sıkça görülmektedir. Esenyurt akrep ilaçlama şirketi olarak; akrep ilaçlama konusu üzerine uzmanlaşıp, İstanbul’un tüm ilçelerinde akrep ilaçlama uygulamasını gerçekleştirmekteyiz. Her haşere türüyle farklı bir mücadele yöntemi vardır ve akrep bu mücadeleler içinde yenilmesi en zor zararlılardan biridir. Üstelik akrebe karşı amatörce yapılan bir müdahale çok ciddi zararlarla geri dönebilir. Bu sebeple, akrep istilası durumunda mutlaka bir profesyonel destek almayı düşünmeli, yakınınızdaki en iyi ilaçlama şirketiyle görüşmelisiniz.

Esenyurt Akrep İlaçlama

Pek çok insan en az bir defa akreple karşı karşıya gelmiştir. Görüntüsü bile çoğumuzu korkutmaya yeterken, bu haşerenin sizi soktuğunu hayal edebiliyor musunuz? Peki, akrep sokması durumunda yapmanız gerekenler konusunda bilginiz var mı? Esenyurt akrep ilaçlama firması olarak sizleri bu önemli konuda bilinçlendirmek istiyoruz.

Akrep Sokması Sonrası Yapılması Gerekenler

Akrep sokması belirtileri, akrebin türüne ve akrebin soktuğu kişiye göre değişmektedir. Bazı insanlar, akrep zehirli olmasa bile alerjik reaksiyon göstererek son derece ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir. Örneğin akrebin soktuğu yer boyun ya da yüz bölgesiyse; dil ve dudak şişmesi, boğaz yolunun daralması ve nefes yetmezliği gibi reaksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle ilk etapta akrep sokmasından kaçınma yollarına başvurmak gerekmektedir. Bu, yaz aylarında yeşillik alanlarda açık renkli, ince fakat uzun kollu giysiler tercih etmek gibi çözümlerdir. Peki ya gereken önlemi almadıysanız ve akrep soktuysa?

Akrep Sokması İlk Yardım:

  • İlk olarak, akrebin soktuğu uzvu yaranın üst kısmından bağlayın. Bu sırada akrebin türünü tespit edebilmeniz ya da fotoğraf çekmeniz mümkünse; akrebin zehirli olup olmadığını anlama konusunda fayda sağlayacaktır.
  • Sterilize edilmiş ellerle yara çevresi temizlenmeli, sabunlu suyla yıkanmalıdır.
  • Ağız yoluyla zehri emmeye çalışmak son derece tehlikeli ve sonuç vermeyecek bir davranıştır.
  • Bölgeye buz uygulayarak, kan akışını yavaşlatıp şişliği azaltabilirsiniz.
  • İlk müdahalenin ardından acilen bir sağlık kuruluşuna gitmeli ve vücudunuzda toksik madde bulunup bulunmadığına dair test yaptırmalısınız. Gerekli görüldüğünde akrep serumu adı verilen bir ilaçla zehirli akrep sokmasının tedavi edilebildiğini unutmayınız.

NOT: Evinizde veya çevresinde akrep varlığından şüpheleniyorsanız, vakit kaybetmeden Esenyurt akrep ilaçlama servisleriyle irtibata geçerek ilaçlama yaptırmalısınız.

Related Posts

cumhuriyet-mahallesi-bocek-ilaclama

admin2 | Aralık 11, 2018 | 0

Cumhuriyet Mahallesi Böcek İlaçlama Haşere problemi her dönemin başlıca kabuslarından biridir. Geçmişte büyük kitlelerin ölümüne dahi sebep olan böcek ve haşere istilaları; pek çok salgın ve ölümcül hastalığı beraberinde getirmektedir.…

cakmakli-bocek-ilaclama

Çakmaklı Böcek İlaçlama

admin2 | Kasım 5, 2018 | 0

Haşere türlerinin ev ve iş yerlerinde görülmesi, insanların temel kullanım alanlarında zararlı organizma varlığı anlamına gelmektedir. Söz konusu zararlılar, bakteri ve mikrop gibi, insanların bağışıklık sistemini çökerten, pek çok hastalığın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

İstanbul, İzmir ve Kocaeli genelinde fare ilaçlama profesyonel fare ilaçlama hizmetleri için şubemiz olan fareilaclama.gen.tr sitesine ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR