İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 680 35 54
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Gümüş Böceğinden Kurtulma Yolları

admin | Ağustos 14, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Gümüş böcekleri dünyanın her bölgesinde yaşayabilmekte olan, ülkemizde de hemen her evde bulunabilen, çok hızlı yumurtlayan bir haşere türüdür. Balıkları andıran dış görünümleri ile pek çoğu tarafından da balık böceği olarak bilinen bu haşere, kağıt yiyici haşere olarak da bilinir. Kitapların, defterlerin arasında, kolilerin içinde fazlasıyla gümüş böceği bulunmaktadır. Onlardan kurtulmak için pek çok yol ve yöntem denenmiştir. Peki gümüş böceğinden kurtulma yolları nelerdir?

  • Gümüş böceğinden kurtulmak için öncelikli olarak bazı önlemler alınmalıdır. Bunların başında bu haşere nemli bölgeleri sevdiği için banyo ve mutfaklarınızı nemli bir halde bırakmamalısınız. Rutubet oluşumunu engellemeli, her zaman kuru bir halde kalmasını sağlamalısınız.
  • Başka bir önlem ise kitap ve defterlerinizi, kitaplıklarınızı tozlu bir şekilde saklamamalısınız. Eskiyen kitaplarınızı havalandırmalı, ara ara onları güneşe çıkarmalısınız. Böylece kitaplar ve defterler üzerinde gümüş böceklerinin faaliyetlerini azaltmış olursunuz.
  • Gümüş böceklerini direkt duvarda veya tavanda öldürdüğünüzde yumurtaların çok rahat bir şekilde oraya bulaşmasına neden olursunuz. Zaten bu haşerenin ölmesi durumunda kan yerine beyaz bir sıvı çıkmaktadır. Bu sıvı içinde de gümüş böceği yumurtaları bulunmaktadır.
  • Bazen bu haşereler pek çok evde oldukça can sıkıcı hal alabilmektedir. Özellikle banyolarda, mutfaklarda, perdelerde, duvarlarda gezinebilmekte, sayıları fazlasıyla artış gösterebilmektedir. Bu durumda onlara karşı en etkili çözüm elbette böcek ilaçlama işlemleri yaptırmaktır.

Esenyurt böcek ilaçlama firmamız sadece gümüş böceği ilaçlama üzerinde değil  en az 50 türden fazla haşere üzerinde de etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle hamam böcekleri, pireler, uyuz böcekleri, sümüklü böcek, kalorifer böceği, kertenkele, çıyan, fare türeri, sinek türleri gibi her haşerede en kaliteli ilaçlarla en kesin çözümleri sizlere sunmaktayız.

Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi her zaman arayabilirsiniz. Üstelik iletişim bölümümüze girerek, ilaçlama talep formlarımızı doldurabilir, bu şekilde de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Related Posts

Kakalak Böceği İlaçlama

admin | Aralık 1, 2017 | 0

Esenyurt böcek ilaçlama, yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için vermiş olduğu ilaçlama hizmetleri arasında kakalak böceği ilaçlama uygulamalarına da devam etmektedir. Dünya üzerinde en çok üreyen böcek türleri içinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

İstanbul, İzmir ve Kocaeli genelinde fare ilaçlama profesyonel fare ilaçlama hizmetleri için şubemiz olan fareilaclama.gen.tr sitesine ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR