İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 680 35 54
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire Nasıl Yok Edilir ?

admin | Ağustos 11, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Havaların ısınması ile birlikte haşereler oldukça fazla şekilde artmış, pek çok kişiyi de huzursuz etmeye başlamıştır. Bu haşerelerden biri de elbette hemen her evde yakınılan haşere türü olan pirelerdir. Pireler oldukça karakteristik özelliktedirler. Çünkü ayaklarında zıplayabilmelerini sağlayan oldukça güçlü kaslara ve ivme gücüne sahiptirler. Ayrıca sağlığımız açısından da oldukça tehlikeli olabilmektedirler. Özellikleri;

  • Oldukça küçük haşerelerdir. Bu nedenle onları görmek oldukça zordur.
  • Evlerde, iş yerlerinde, bahçelerde, hayvanların olduğu yerlerde, evcil hayvan beslenen evlerde fazlasıyla bulunmaktadırlar.
  • Pirelerin ısırması ile deride pek çok kızarıklık ve kaşıntı meydana gelmektedir. Bu kaşıntılar tıpkı uyuz böceklerinin yol açtığı kaşıntılara benzese de onlardan daha kısa sürelidir.
  • Pireler deri hastalıklarına yol açmalarından ziyade kan yoluyla bulaşan hastalıkların da sebebi olmaktadırlar. Çünkü ortalama olarak bir pire günde onlarca insanı ısırabilir. Böylelikle de hastalıklı kanları, başka insanlara da bulaştırır. Bu nedenle sadece pirelerde değil tüm böcek ısırmalarında oldukça dikkatli olmak gerekir.

Pire İle Mücadele

Pire ile bireysel mücadele etmenizin pek faydası olmasa da birkaç önlemle pire faaliyetleri en aza indirilebilir. Örneğin evcil hayvanlarınızın pirelenmesini önleyebilir, pencerelerinize tel taktırabilirsiniz. Fakat pireler evlerimize sadece bu şekilde girmemektedir. Yürüdüğümüz yol üzerinde bile bulunan herhangi bir pire, üzerimize zıplayarak, çantamıza girerek bizimle evlerimize gelebilir.

Pirelere karşı en etkili çözüm kuşkusuz böcek ilaçlama yaptırtmaktır. Çünkü pire nasıl yok edilir konusunda en garantili çözüm ilaçlamadır. Esenyurt böcek ilaçlama firması olarak pire ilaçlama ve her haşere şikayetinizde sizlere daima kusursuz işlemleri en ekonomik fiyatlarda sunuyoruz. Bu nedenle de en çok tercih edilen ilaçlama firması olarak senelerden beri hizmetinizdeyiz.

Related Posts

Kakalak Böceği İlaçlama

admin | Aralık 1, 2017 | 0

Esenyurt böcek ilaçlama, yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için vermiş olduğu ilaçlama hizmetleri arasında kakalak böceği ilaçlama uygulamalarına da devam etmektedir. Dünya üzerinde en çok üreyen böcek türleri içinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

İstanbul, İzmir ve Kocaeli genelinde fare ilaçlama profesyonel fare ilaçlama hizmetleri için şubemiz olan fareilaclama.gen.tr sitesine ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR