İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 680 35 54
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Sümüklü Böcekten Kurtulma Yolları Nelerdir ?

admin | Eylül 10, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Böcekler dünyanın her bölgesinde oldukça farklı farklı şekillerde, renklerde tür ve familyalarda olabilen canlılardır. Bu canlılar arasında oldukça farklı olan bir haşere türü de hiç şüphesiz ki sümüklü böceklerdir. Hem dış görünümleri ile hem salgıladıkları sıvılar ile oldukça karakteristik özellikte olan sümüklü böcekler, bir diğer adıyla salyangozlar, ülkemizde de fazlasıyla bulunurlar.

Sümüklü Böceklerin Özellikleri

  • Yuvarlak bir kabuk içerisinde kurtçuk şeklinde olan ve bu kabuk ile hareket eden sümüklü böcekler, oldukça yapışkan ve parlak olan bir sıvı da üretirler.
  • Nemli bölgelerde, yağış alan yerlerde özellikle ılık ve sıcak havalarda bulunan bu haşere, maddi hasarlara yol açmaktadır.
  • İnsan sağlığına sadece mikrobik özellikte olan hastalıkları bulaştırsa da bilinen zehirli ve sokan bir türü yoktur.
  • Çok yavaş hareket ederler, tehlike anında kabuklarının içine girebildikleri gibi daha hızlı kaçabilmek için sırtlarında taşıdıkları yuvalarını bırakıp gidebilirler.
  • Renkleri krem rengi ve beyaz renklerde olan bu haşereden kurtulmak için pek çok ve yöntem denenmiştir. Peki sümüklü böcekten kurtulma yolları nelerdir ?

Sümüklü Böcek İlaçlama

Sümüklü böcekler, özellikle yazlık evlerde oldukça büyük izler bırakmışlardır. Örneğin evin tüm tavanında ya da duvarında onlarca sümüklü böcek bulunabilir. Tek tek onlarla mücadele etmektense ilaçlama firmalarından yardım alarak onlardan hemen kurtulabilirsiniz. Ayrıca evdeki böcekten kurtulma yolları konusunda yapılması gereken temizlik işlemlerine dikkat etmek, periyodik ilaçlama yaptırmak gibi noktalara da dikkat etmelisiniz.

Duvarlarda salgılarını bırakarak uzun uzun izlerle duvarlarda lekeler oluşturan bu haşere, aynı zamanda kabuklarından ayrılıp koltukların içine, yataklara, halılara da gelmektedir.

İlaçlama Esenyurt olarak tüm böcek ilaçlama işlemlerinde ve sümüklü böcek ilaçlama yöntemlerinde her zaman yanınızda olan ve Esenyurt’ta en kaliteli ilaçlarla hizmet veren firmamıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Kakalak Böceği İlaçlama

admin | Aralık 1, 2017 | 0

Esenyurt böcek ilaçlama, yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için vermiş olduğu ilaçlama hizmetleri arasında kakalak böceği ilaçlama uygulamalarına da devam etmektedir. Dünya üzerinde en çok üreyen böcek türleri içinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

İstanbul, İzmir ve Kocaeli genelinde fare ilaçlama profesyonel fare ilaçlama hizmetleri için şubemiz olan fareilaclama.gen.tr sitesine ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR