İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 680 35 54
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tatarcık Sineği Nedir ?

admin | Ağustos 14, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Elverişli iklim koşulları ile ülkemiz pek çok bölgesinde gerek bitkiler açısından gerek haşereler açısından oldukça zengindir. Bu zenginlik bazen iyi sonuçlara vesile olabildiği gibi bazen de kötü sonuçlara gebe olabilmektedir. Haşereler açısından durum değerlendirildiğinde çok fazla haşere yoğunluğuna sahip olan ülkemizde ne yazık ki haşerelerle bireysel olarak mücadele verememekteyiz. Bu haşerelerden biri de elbette tatarcık sineğidir. Peki tatarcık sineği nedir ve nerelerde bulunur?

  • Tatarcık sineği bir başka deyişle de tatarcık böceği, oldukça tehlikeli olabilen bir haşere türüdür. Zaten bu nedenle de çoğu zaman böcek olarak adlandırılmaktadır.
  • Bu haşereyi diğer sineklerden veya sivrisineklerden ayıran en temek özellik her yerinin tüylerle kaplı olmasıdır. Ayrıca uçarken pireleri andıran bir sıçrayışla uçması da onları sineklerden ayırmaktadır.
  • Isırdığı zaman oldukça tehlikeli bir cilt hastalığı olan şark çıbanına neden olan bu haşere, bir an önce yok edilmesi gereken haşereler kategorisindedir. Tüm böcek ısırmalarında olduğu gibi tatarcık ısırmalarında da beklenmedik bir reaksiyonlar gördüğünüzde hemen acil servise gitmeli ve tedavi olmalısınız.
  • Bu haşere gündüzleri yumurtlamakla geceleri ise insanların kanını emmekle meşguldür. İnsanları dişileri sokmaktadır. Erkekleri ise çiçeklerden şeker ve enzim toplamakla görevlidir.

Böcek İlaçlama Esenyurt olarak sunduğumuz her hizmetimiz sadece tatarcık sinekleri için değil en az 50 türden fazla haşere için geçerlidir. Üstelik ilaçlarımız ziraat mühendislerimizin sık sık kontrolünden geçmektedir ve Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Deneyimli elemanlarımızın kusursuz ilaçlama hizmetlerine sahip olmak için çağrı merkezlerimize 7/24 ulaşabilir, bizlere ilaçlamalar hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Related Posts

Kakalak Böceği İlaçlama

admin | Aralık 1, 2017 | 0

Esenyurt böcek ilaçlama, yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için vermiş olduğu ilaçlama hizmetleri arasında kakalak böceği ilaçlama uygulamalarına da devam etmektedir. Dünya üzerinde en çok üreyen böcek türleri içinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

İstanbul, İzmir ve Kocaeli genelinde fare ilaçlama profesyonel fare ilaçlama hizmetleri için şubemiz olan fareilaclama.gen.tr sitesine ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR