İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 680 35 54
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tespih Böceği İlaçlama

admin | Ağustos 6, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Hayvanlar aleminde önemli bir sayı ve türe sahip olan haşereler, son yıllarda kentleşmeye de bağlı olarak ev ve iş yerlerimize, kapalı mekanlara fazlasıyla girmeye başlamışlardır. Ülkemizin de zaten haşereler için elverişli iklimi haşere faaliyetlerini arttırmakta, halkımızı çok fazla huzursuz etmektedir. Bu huzursuzluğa sebep olan haşerelerden biri de ilçemizde de fazlasıyla türü bulunan tespih böcekleridir. Tespih böcekleri nedir ve nasıl ilaçlanır?

  • Bu haşere ismini, tehlike anında kendini bir bocuk tanesi gibi kamufle etmesinden dolayı almıştır. Oldukça esnek ve segmentli olan vücudu tehlikeyi hissettiği anda ayakları ve başının birleşmesi ile boncuk halini alır ve ortadan hızla kaybolur.
  • Çıyan ile aynı familyaya bağlı olan tespih böceği, çıyanlarla şekil ve refleks açısından oldukça benzeşseler de, zehirsiz ve daha zararsız olması yönünden dolayı onlardan ayrılır. Ayrıca çıyanların ayaklarında fazlasıyla zehir bulunmaktadır.
  • Tespih böceğinin yine aynı familyanın aynı türünden olan ve oldukça fazla benzeşen diğer bir akraba türü de kırkayak böceğidir. Dış görünüş, renk ve beslenme şekli olarak kırkayaklar ile tamamen benzeşmektedir.
  • Nemli bölgelerde çok fazla sayıları bulunabilen bu haşerenin denizlerde de türlerinin olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle de evimizde mutfak giderlerinde, yemek pişen ocağa yakın olan bölgelerde, banyolarımızda, tuvaletlerimizde fazlasıyla bulunurlar.

Tespih böceğinden ancak ilaçlama işlemleri ile kurtulabilirsiniz. Sizlere her haşerede en kaliteli ilaçlama uygulamaları ile hizmet sunan Esenyurt Böcek İlaçlama servisi, tespih böceği ilaçlama işlemlerinde de en garantili sonuçlarla size hizmet etmektedir. Firmamıza 7/24 erişim çağlayabilirsiniz. Çağrı merkezlerimiz her zaman hizmetinizdedir.

Related Posts

Kakalak Böceği İlaçlama

admin | Aralık 1, 2017 | 0

Esenyurt böcek ilaçlama, yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için vermiş olduğu ilaçlama hizmetleri arasında kakalak böceği ilaçlama uygulamalarına da devam etmektedir. Dünya üzerinde en çok üreyen böcek türleri içinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

İstanbul, İzmir ve Kocaeli genelinde fare ilaçlama profesyonel fare ilaçlama hizmetleri için şubemiz olan fareilaclama.gen.tr sitesine ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR