İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 210 45 64
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 680 35 54
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Uyuz Böceği ve Uyuz Hastalığı

admin | Temmuz 31, 2015 | 0 | Haşere Türleri

Haşereler içinde deri türünden organizmalar arasında en tehlikeli olanlarıdır. Uyuz böcekleri hayvanlarda ve insanlarda görülen uyuz hastalığının sebebi olan haşerelerdir. Bu hastalık hem bulaşıcı hem de oldukça tehlikelidir.

Uyuz Böceği Nedir?

Sonbahar, kış ve ilkbahar aylarının en çok huzursuzluk veren haşeresidir. Hemen her yerde olabilir. İnsanların derilerinin üzerine yapışır ve tüneller açarak derimizin alt katmanlarına doğru ilerler. Her ilerleyişinde yumurtaları bırakır ve kısa bir sonra uyuz hastalığının doğmasına neden olur. Gözle görünemez şekilde küçüktürler. Kahverengi, gri, sarımsı ve siyah renklerde olabilirler. İnsanların derisine, hayvanların derilerinden daha çok zarar verirler. Çünkü bizlerin derisi oldukça ince ve hassastır.

Uyuz Hastalığı

Belirttiğimiz gibi uyuz böceğinin sebep olduğu hastalıktır. İnsan ve hayvanda görülen bu hastalık, aşırı kaşıntı şeklinde kendini belli eder. Ayrıca deride kızarıklık, kırmızı noktalar, şişlik, deri döküntüsü gibi yan etkiler ve belirtiler de kendini gösterir. İnsandan insana bulaşabildiği gibi, hayvandan insana da bulaşabilir.

Bu hastalık mutlaka tedavi edilmelidir. Çünkü aile bireylerinin birinde bile olması, diğer tüm aile bireylerine de geçmesine sebep olur. En yakın hastanenin cilt ve deri hastalıklarına gidebildiğiniz gibi, acil birimine de başvurabilirsiniz. Tedavi ortalama olarak 2 hafta sürmektedir.

Uyuz hastalığı ile mücadelenin bir diğer kolu ise ilaçlama firması ile anlaşmaktır. Çünkü bu haşereler evlerimizi başka türlü terk edemez. Tedavi sürecinde evin de ilaçlaması yapılmalı, bu hastalıktan tamamen kurtulmalıdır.

Esenyurt Böcek İlaçlama servisine uyuz böceği ve uyuz hastalığı ile ilgili şikayetler fazlasıyla gelmektedir. Firmamız sizlere sadece kar amacıyla değil, danışmanız için de hizmet veren bir firmadır. Şikayet ettiğiniz tüm haşereler hakkında bilgi almak için, ilaçlama yöntemlerimizi öğrenmek veya en ekonomik fiyatlarımızı öğrenmek için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Kakalak Böceği İlaçlama

admin | Aralık 1, 2017 | 0

Esenyurt böcek ilaçlama, yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için vermiş olduğu ilaçlama hizmetleri arasında kakalak böceği ilaçlama uygulamalarına da devam etmektedir. Dünya üzerinde en çok üreyen böcek türleri içinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

İstanbul, İzmir ve Kocaeli genelinde fare ilaçlama profesyonel fare ilaçlama hizmetleri için şubemiz olan fareilaclama.gen.tr sitesine ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR