Böceklerden Kurtulma Yöntemleri

admin | Ağustos 24, 2018 | 0 | Haşere Türleri

Böceklerden kurtulma yöntemleri, hemen herkes böceklerden kurtulmanın pek çok farklı yolunu arayıp araştırsa da haşerelerden kurtulmanın en garantili ve hızlı yolu elbette böcek ilaçlama yaptırmaktır. Nemli ve sıcak havaları çok seven haşereler yaz mevsiminin gelmesiyle beraber kendini gösterdi. En önemli özellikleri hızlı bir şekilde çoğalmak olan haşereler ile bireysel mücadele mümkün olmadığı gibi çok tehlikelidir. Böceklerden kurtulma yöntemleri olarak öncelikle profesyonel bir ilaçlama işlemi uygulamalıyız. İçlerinde zehirli türlerinin de bulunduğu haşerelerin yok edilmesinde profesyonel yöntemler ile mücadele eden Esenyurt Böcek İlaçlama firmamız sektörün öncü isimlerinden biridir. Sizin de başınız haşereler ile dertte ise firmamızı irtibat numaralarımızdan arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Böcekler nasıl yok edilir? Hızlı bir şekilde yayılarak yaşam alanımızı istila eden böceklerden kurtulmak için yapacağımız şeylerin başında hijyen koşullarını sağlamak gelir. Peki, böcekler nasıl yok edilir?

  • En basit ve kesin koruma sağlayan yöntemlerden biri temizliktir. Temiz bir evi ya da mekânı haşereler pek tercih etmemektedir.
  • Çöpleri günlük olmak üzere çöp kutusuna atmak,
  • Ayakkabılarla ya da balkon terlikleri ile evin içinde dolaşmamak,
  • Haşerelerin girmesini istemediğiniz mekânın sıva çatlaklarını kapatmak ve gider borularını kontrol altına almak,
  • Şikâyetçi olduğunuz bir haşere türü olsa dahi, diğer haşereleri davet etmemesi için ilk önce ondan kurtulmaya çalışmak,
  • Ve elbette iyi bir haşere ilaçlama şirketi ile anlaşmak ve haşerenin türü ve yoğunluğuna göre fare istasyonları, sıvı ilaçlama, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ilaçlama gibi yöntemlerden birini yaptırmak.

Evlerimize ya da kapalı mekanlara en sık giren haşereler; karafatma, fare türleri, hamam böceği, kalorifer böceği, sinek türleri, kertenkele, gümüş böceği, tahtakurusu, kulağakaçan böceği, örümcek, kırkayak, pire, kene, uyuz böceği, tespih böceği, çıyan, tatarcık sineği gibi…

Böcek İle Mücadele

Böcek ile mücadele, yukarıda bahsettiğimiz haşerelerden kurtulmazsak, pek çok hastalığa davetiye çıkarmış olmakla birlikte, oldukça mikrobik bir ortamda da yaşamaya devam etmiş oluruz. Haşereler aslında pek önemsemesek de türlü türlü hastalıklara yol açan, zehirlenmelere hatta can kaybına kadar uzanan büyük tehlikeler ile bizleri tehdit etmektedir. Bu nedenle böcek ile mücadele etmek için vakit kaybetmeden ilaçlama firmaları ile anlaşarak, sağlıklı ve huzurlu bir ortama kavuşmalıyız. Bu konuda Esenyurt’ta sizleri her zaman koruyan Esenyurt İlaçlama şirketimiz, tüm böcek ilaçlama işlemlerinde sizlerin 7/24 yanındadır.

 

Related Posts

ciyan-nedir

Çıyan Nedir

admin | Ağustos 30, 2018 | 0

Aslında ismini pek çok kez duyduğumuz bu haşere hakkında, genel manada bilinen şeyler oldukça sınırlıdır. Diğer haşerelere göre daha farklı bir yapıda olan çıyanlar, çok fazla türe sahiptirler. Ayaklarında böcekleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 579 67 35

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR

Alakalı Linkler