Esenyurt Akrep İlaçlama

admin | Eylül 20, 2018 | 0 | Hizmet Bölgeleri

Akrep, diğer bir adıyla scorpion; dünyanın her yerinde yaşayabilen, çok soğuk ve çok sıcak havalara, hatta radyasyona karşı direnç gösterebilen bir haşere türüdür. Zehirli ya da zehirsiz farketmeksizin insan sağlığına ciddi zararı dokunan akrep türleri; yalnızca ağaçlık bölgelerde değil şehir hayatında da sıkça görülmektedir. Esenyurt akrep ilaçlama şirketi olarak; akrep ilaçlama konusu üzerine uzmanlaşıp, İstanbul’un tüm ilçelerinde akrep ilaçlama uygulamasını gerçekleştirmekteyiz. Her haşere türüyle farklı bir mücadele yöntemi vardır ve akrep bu mücadeleler içinde yenilmesi en zor zararlılardan biridir. Üstelik akrebe karşı amatörce yapılan bir müdahale çok ciddi zararlarla geri dönebilir. Bu sebeple, akrep istilası durumunda mutlaka bir profesyonel destek almayı düşünmeli, yakınınızdaki en iyi ilaçlama şirketiyle görüşmelisiniz.

Esenyurt Akrep İlaçlama

Pek çok insan en az bir defa akreple karşı karşıya gelmiştir. Görüntüsü bile çoğumuzu korkutmaya yeterken, bu haşerenin sizi soktuğunu hayal edebiliyor musunuz? Peki, akrep sokması durumunda yapmanız gerekenler konusunda bilginiz var mı? Esenyurt akrep ilaçlama firması olarak sizleri bu önemli konuda bilinçlendirmek istiyoruz.

Akrep Sokması Sonrası Yapılması Gerekenler

Akrep sokması belirtileri, akrebin türüne ve akrebin soktuğu kişiye göre değişmektedir. Bazı insanlar, akrep zehirli olmasa bile alerjik reaksiyon göstererek son derece ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir. Örneğin akrebin soktuğu yer boyun ya da yüz bölgesiyse; dil ve dudak şişmesi, boğaz yolunun daralması ve nefes yetmezliği gibi reaksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle ilk etapta akrep sokmasından kaçınma yollarına başvurmak gerekmektedir. Bu, yaz aylarında yeşillik alanlarda açık renkli, ince fakat uzun kollu giysiler tercih etmek gibi çözümlerdir. Peki ya gereken önlemi almadıysanız ve akrep soktuysa?

Akrep Sokması İlk Yardım:

  • İlk olarak, akrebin soktuğu uzvu yaranın üst kısmından bağlayın. Bu sırada akrebin türünü tespit edebilmeniz ya da fotoğraf çekmeniz mümkünse; akrebin zehirli olup olmadığını anlama konusunda fayda sağlayacaktır.
  • Sterilize edilmiş ellerle yara çevresi temizlenmeli, sabunlu suyla yıkanmalıdır.
  • Ağız yoluyla zehri emmeye çalışmak son derece tehlikeli ve sonuç vermeyecek bir davranıştır.
  • Bölgeye buz uygulayarak, kan akışını yavaşlatıp şişliği azaltabilirsiniz.
  • İlk müdahalenin ardından acilen bir sağlık kuruluşuna gitmeli ve vücudunuzda toksik madde bulunup bulunmadığına dair test yaptırmalısınız. Gerekli görüldüğünde akrep serumu adı verilen bir ilaçla zehirli akrep sokmasının tedavi edilebildiğini unutmayınız.

NOT: Evinizde veya çevresinde akrep varlığından şüpheleniyorsanız, vakit kaybetmeden Esenyurt akrep ilaçlama servisleriyle irtibata geçerek ilaçlama yaptırmalısınız.

Related Posts

zeytinburnu-bocek-ilaclama

Zeytinburnu Böcek İlaçlama

admin | Haziran 22, 2020 | 2

Böcek ve kemirgen türlerinin yaşam alanlarımızda oluşturduğu problemlerin kısa sürede çözümü için profesyonel böcek ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. İlaçlama sektöründe hizmet vermekte olan Zeytinburnu Böcek İlaçlama servisi olarak Sentez Böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 579 67 35

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR

Alakalı Linkler