Gümüş Böceğinden Kurtulma Yolları

admin | Temmuz 6, 2018 | 0 | Haşere Türleri

Gümüş böcekleri dünyanın her bölgesinde yaşayabilmekte olan, ülkemizde de hemen her evde bulunabilen, çok hızlı yumurtlayan bir haşere türüdür. Balıkları andıran dış görünümleri ile pek çoğu tarafından da balık böceği olarak bilinen bu haşere, kağıt yiyici haşere olarak da bilinir. Kitapların, defterlerin arasında, kolilerin içinde fazlasıyla gümüş böceği bulunmaktadır. Onlardan kurtulmak için pek çok yol ve yöntem denenmiştir. Peki gümüş böceğinden kurtulma yolları nelerdir?

  • Gümüş böceğinden kurtulmak için öncelikli olarak bazı önlemler alınmalıdır. Bunların başında bu haşere nemli bölgeleri sevdiği için banyo ve mutfaklarınızı nemli bir halde bırakmamalısınız. Rutubet oluşumunu engellemeli, her zaman kuru bir halde kalmasını sağlamalısınız.
  • Başka bir önlem ise kitap ve defterlerinizi, kitaplıklarınızı tozlu bir şekilde saklamamalısınız. Eskiyen kitaplarınızı havalandırmalı, ara ara onları güneşe çıkarmalısınız. Böylece kitaplar ve defterler üzerinde gümüş böceklerinin faaliyetlerini azaltmış olursunuz.
  • Gümüş böceklerini direkt duvarda veya tavanda öldürdüğünüzde yumurtaların çok rahat bir şekilde oraya bulaşmasına neden olursunuz. Zaten bu haşerenin ölmesi durumunda kan yerine beyaz bir sıvı çıkmaktadır. Bu sıvı içinde de gümüş böceği yumurtaları bulunmaktadır.
  • Bazen bu haşereler pek çok evde oldukça can sıkıcı hal alabilmektedir. Özellikle banyolarda, mutfaklarda, perdelerde, duvarlarda gezinebilmekte, sayıları fazlasıyla artış gösterebilmektedir. Bu durumda onlara karşı en etkili çözüm elbette böcek ilaçlama işlemleri yaptırmaktır.

Esenyurt böcek ilaçlama firmamız sadece gümüş böceği ilaçlama üzerinde değil  en az 50 türden fazla haşere üzerinde de etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle hamam böcekleri, pireler, uyuz böcekleri, sümüklü böcek, kalorifer böceği, kertenkele, çıyan, fare türeri, sinek türleri gibi her haşerede en kaliteli ilaçlarla en kesin çözümleri sizlere sunmaktayız.

Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi her zaman arayabilirsiniz. Üstelik iletişim bölümümüze girerek, ilaçlama talep formlarımızı doldurabilir, bu şekilde de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Related Posts

ciyan-nedir

Çıyan Nedir

admin | Ağustos 30, 2018 | 0

Aslında ismini pek çok kez duyduğumuz bu haşere hakkında, genel manada bilinen şeyler oldukça sınırlıdır. Diğer haşerelere göre daha farklı bir yapıda olan çıyanlar, çok fazla türe sahiptirler. Ayaklarında böcekleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 579 67 35

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR

Alakalı Linkler