Ölümcül Tehlike Keneler

admin | Ağustos 28, 2017 | 0 | Haşere Türleri

Ne yazık ki çok uzun zamandır bu gerçekle birlikte yaşamak zorundayız. Keneler geçmişte özellikle kırsal kesimde yaşayan insanlar tarafından bilinen ve çok da zararlı bulunmayan bir haşere idi. Doğası gereği sadece insanların vücuduna yapışarak kan emen ve fark edildiğinde de tırnakla ya da cımbız yardımıyla bulunduğu bölgeden alınan parazit bir canlı olarak bilinen keneler özellikle geçtiğimiz yılların yaz aylarında tehlikeli bir hale dönüştü.

Öyle bir hale dönüştü ki can almaya başladı. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi olarak tanımlanan bir hastalık birden bire hayatımıza giriverdi. Hayatımıza girdi girmesine ama pek çok sevdiğimiz, tanıdığımız ya da tanımadığımız birçok insanı hayatımızdan aldı götürdü. Belediyelerin önlem olarak aldığı kene ile mücadele uygulamaları ne yazık ki hiçbir işe yaramadı. Geçmiş dönemde profesyonel destek almadan bilinçsizce hareket eden pek çok insan maalesef ki bunu canıyla ödedi.

Kenelerin Zararları

Kenelerin zararları geçmişte çok sınırlıyken günümüzde gelinen orta ne yazık ki ortadadır. Giderek öldürücü hale dönüşen keneler bir savaş silahı misali insanları yok etmektedir.

  • Keneler, insanlar ve hayvanlar üzerinden kan emerek beslenen ve bu beslenme esnasında insanlara birçok hastalık ve mikrop bulaştıran hayvanlardır.
  • Keneler açlığa yaklaşık olarak 550 gün dayanabilir.
  • Kene haşeresi insan ve hayvan kanı dışında başka besin maddesi kullanmaz. Kene vücudu alttan ve üstten basık bir şekildedir.
  • Vücudu çok esnek ve derisi ise çok sağlam bir yapıdadır. Türlerine bağlı olarak bazı keneler ölümcül olabilirler.
  • Bu derece tehlike demek olan kenelerden kurtulmak için önceden önlem alınması hususunda  uygulama yaptırmak daha sağlıklı olacaktır.

Hayatımıza sinsice giren bu zararlı canlılardan tamamen kurtulmak için kene ilaçlama şirketlerinden destek almalısınız.

Kene İlaçlama Şirketleri

Kenelere karşı mücadele sürdüren firmalar tarafından gerçekleştirilen kene ile mücadele uygulaması ile yaşadığınız tüm kene sorunlarına dair başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. İlaçlama uygulatılan alanlar, orada olabilecek kenelere karşı en iyi tedbirdir. Eğer varsa etraftaki kenelere karşı da kene ilaçlama uygulatılması bu sorunların çözülmesi demektir. Kene ilaçlama şirketleri kenelerin bulunduğu yeşil alanları ilaçlarken yeşil alanlara zarar vermeyecek ilaçlar ile uygulama yapmalıdır.

 

Related Posts

ciyan-nedir

Çıyan Nedir

admin | Ağustos 30, 2018 | 0

Aslında ismini pek çok kez duyduğumuz bu haşere hakkında, genel manada bilinen şeyler oldukça sınırlıdır. Diğer haşerelere göre daha farklı bir yapıda olan çıyanlar, çok fazla türe sahiptirler. Ayaklarında böcekleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 579 67 35

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR

Alakalı Linkler