Pire İlaçlama Fiyatları

admin | Mart 29, 2019 | 0 | Hizmet Bölgeleri

Pireler, kan emici eklembacaklılardır. Sıcak kanlı hayvanların memeliler familyasındaki canlılar üzerinde konakçı olarak yaşarlar. Arka bacakları ön bacaklarına oranla çok daha uzundur. Bacaklarının bu yapıda olması onların çok yükseklere kadar sıçrayabilmesini sağlamaktadır. Pireler yaklaşık 1,5-2 metre arasında sıçrama kabiliyetine sahip canlılardır. Her gün yumurta bırakabilirler ve sayıları 15 ila 20 arasındadır.

Pire üremesi

Pireler üremek için kan emmek zorundadırlar. Yumurtalarının dört aşaması vardır. Bu aşamalar: yumurta, larva, pupa ve erişkin dönemleridir. Yumurtalarını konakladıkları hayvanların tüyleri üzerine ya da deri yüzeylerine bırakırlar. Yumurtaları diğer kan emicilerden farklı olarak konağına çok fazla tutunma özelliği göstermez. Pire yumurtaları 12 güne kadar larva haline gelirler. Daha sonra pupa evresine geçen yavruların erişkin hale gelmeleri 3 gün ile 1 yıla yakın bir süre aralığında olur. Bu kadar farklı zaman dilimlerinde erişkin hale gelmelerinin nedeni havaların sıcak ya da soğuk olmasına bağlıdır. Nitekim pire yumurtaları sıcak havalarda çok daha çabuk bir sürede olgunlaşma özelliği gösterirler.

Pire ısırıkları

Pire ısırıkları önce kaşıntı daha sonra ısırılan bölgede kızarıklarla kendini belli eder. Ancak kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir. Fareler ve pireler pek çok ciddi hastalığın ve hatta ölümle bile sonuçlanabilecek veba gibi hastalıkların taşıyıcısı ve yayıcısı olabilmektedir. Bu tip durumla karşılaşıldığında bir sağlık kuruluşuna gitmekte fayda vardır.

Pireler evcil hayvanlarımızın üzerinde de olabileceğinden dezenfekte işlemi için mutlaka bir veteriner hekimden yardım alınarak yapılmalıdır. Evcil hayvanların genelde baş, boyun ve bacak kısımlarında bulunurlar. Boyları 3 mm kadar olabilmektedir. Renkleri kırmızıya çalan bir kahverengi rengindedir. Pire yumurtaları tutunma özelliğine sahip olmadığından evcil hayvanlar üzerinde de kolayca kayarak başka bir yere yerleşebilirler. Pireler kendilerini bıraktıkları ince siyah dışkılarla belli ederler.

Pire İlaçlama Fiyatları

Pire ilaçlama fiyatları ilaçlama yapılacak uygulama yerine, tekniğine ve alanın kaç metrekare olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkili olan firmalarca pire ilaçlama fiyatları bu şekilde belirlenmektedir.

Related Posts

zeytinburnu-bocek-ilaclama

Zeytinburnu Böcek İlaçlama

admin | Haziran 22, 2020 | 2

Böcek ve kemirgen türlerinin yaşam alanlarımızda oluşturduğu problemlerin kısa sürede çözümü için profesyonel böcek ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. İlaçlama sektöründe hizmet vermekte olan Zeytinburnu Böcek İlaçlama servisi olarak Sentez Böcek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 579 67 35

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR

Alakalı Linkler