Pire Nasıl Yok Edilir ?

admin | Temmuz 8, 2018 | 0 | Haşere Türleri

Havaların ısınması ile birlikte haşereler oldukça fazla şekilde artmış, pek çok kişiyi de huzursuz etmeye başlamıştır. Bu haşerelerden biri de elbette hemen her evde yakınılan haşere türü olan pirelerdir. Pireler oldukça karakteristik özelliktedirler. Çünkü ayaklarında zıplayabilmelerini sağlayan oldukça güçlü kaslara ve ivme gücüne sahiptirler. Ayrıca sağlığımız açısından da oldukça tehlikeli olabilmektedirler. Özellikleri;

  • Oldukça küçük haşerelerdir. Bu nedenle onları görmek oldukça zordur.
  • Evlerde, iş yerlerinde, bahçelerde, hayvanların olduğu yerlerde, evcil hayvan beslenen evlerde fazlasıyla bulunmaktadırlar.
  • Pirelerin ısırması ile deride pek çok kızarıklık ve kaşıntı meydana gelmektedir. Bu kaşıntılar tıpkı uyuz böceklerinin yol açtığı kaşıntılara benzese de onlardan daha kısa sürelidir.
  • Pireler deri hastalıklarına yol açmalarından ziyade kan yoluyla bulaşan hastalıkların da sebebi olmaktadırlar. Çünkü ortalama olarak bir pire günde onlarca insanı ısırabilir. Böylelikle de hastalıklı kanları, başka insanlara da bulaştırır. Bu nedenle sadece pirelerde değil tüm böcek ısırmalarında oldukça dikkatli olmak gerekir.

Pire İle Mücadele

Pire ile bireysel mücadele etmenizin pek faydası olmasa da birkaç önlemle pire faaliyetleri en aza indirilebilir. Örneğin evcil hayvanlarınızın pirelenmesini önleyebilir, pencerelerinize tel taktırabilirsiniz. Fakat pireler evlerimize sadece bu şekilde girmemektedir. Yürüdüğümüz yol üzerinde bile bulunan herhangi bir pire, üzerimize zıplayarak, çantamıza girerek bizimle evlerimize gelebilir.

Pirelere karşı en etkili çözüm kuşkusuz böcek ilaçlama yaptırtmaktır. Çünkü pire nasıl yok edilir konusunda en garantili çözüm ilaçlamadır. Esenyurt böcek ilaçlama firması olarak pire ilaçlama ve her haşere şikayetinizde sizlere daima kusursuz işlemleri en ekonomik fiyatlarda sunuyoruz. Bu nedenle de en çok tercih edilen ilaçlama firması olarak senelerden beri hizmetinizdeyiz.

Related Posts

ciyan-nedir

Çıyan Nedir

admin | Ağustos 30, 2018 | 0

Aslında ismini pek çok kez duyduğumuz bu haşere hakkında, genel manada bilinen şeyler oldukça sınırlıdır. Diğer haşerelere göre daha farklı bir yapıda olan çıyanlar, çok fazla türe sahiptirler. Ayaklarında böcekleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 579 67 35

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR

Alakalı Linkler