Sümüklü Böcekten Kurtulma Yolları Nelerdir ?

admin | Ağustos 27, 2018 | 0 | Haşere Türleri

Böcekler dünyanın her bölgesinde oldukça farklı farklı şekillerde, renklerde tür ve familyalarda olabilen canlılardır. Bu canlılar arasında oldukça farklı olan bir haşere türü de hiç şüphesiz ki sümüklü böceklerdir. Hem dış görünümleri ile hem salgıladıkları sıvılar ile oldukça karakteristik özellikte olan sümüklü böcekler, bir diğer adıyla salyangozlar, ülkemizde de fazlasıyla bulunurlar.

Sümüklü Böceklerin Özellikleri

  • Yuvarlak bir kabuk içerisinde kurtçuk şeklinde olan ve bu kabuk ile hareket eden sümüklü böcekler, oldukça yapışkan ve parlak olan bir sıvı da üretirler.
  • Nemli bölgelerde, yağış alan yerlerde özellikle ılık ve sıcak havalarda bulunan bu haşere, maddi hasarlara yol açmaktadır.
  • İnsan sağlığına sadece mikrobik özellikte olan hastalıkları bulaştırsa da bilinen zehirli ve sokan bir türü yoktur.
  • Çok yavaş hareket ederler, tehlike anında kabuklarının içine girebildikleri gibi daha hızlı kaçabilmek için sırtlarında taşıdıkları yuvalarını bırakıp gidebilirler.
  • Renkleri krem rengi ve beyaz renklerde olan bu haşereden kurtulmak için pek çok ve yöntem denenmiştir. Peki sümüklü böcekten kurtulma yolları nelerdir ?

Sümüklü Böcek İlaçlama

Sümüklü böcekler, özellikle yazlık evlerde oldukça büyük izler bırakmışlardır. Örneğin evin tüm tavanında ya da duvarında onlarca sümüklü böcek bulunabilir. Tek tek onlarla mücadele etmektense ilaçlama firmalarından yardım alarak onlardan hemen kurtulabilirsiniz. Ayrıca evdeki böcekten kurtulma yolları konusunda yapılması gereken temizlik işlemlerine dikkat etmek, periyodik ilaçlama yaptırmak gibi noktalara da dikkat etmelisiniz.

Duvarlarda salgılarını bırakarak uzun uzun izlerle duvarlarda lekeler oluşturan bu haşere, aynı zamanda kabuklarından ayrılıp koltukların içine, yataklara, halılara da gelmektedir.

İlaçlama Esenyurt olarak tüm böcek ilaçlama işlemlerinde ve sümüklü böcek ilaçlama yöntemlerinde her zaman yanınızda olan ve Esenyurt’ta en kaliteli ilaçlarla hizmet veren firmamıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

Related Posts

ciyan-nedir

Çıyan Nedir

admin | Ağustos 30, 2018 | 0

Aslında ismini pek çok kez duyduğumuz bu haşere hakkında, genel manada bilinen şeyler oldukça sınırlıdır. Diğer haşerelere göre daha farklı bir yapıda olan çıyanlar, çok fazla türe sahiptirler. Ayaklarında böcekleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 579 67 35

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR

Alakalı Linkler