Tatarcık Sineği Nedir ?

admin | Temmuz 7, 2018 | 0 | Haşere Türleri

Elverişli iklim koşulları ile ülkemiz pek çok bölgesinde gerek bitkiler açısından gerek haşereler açısından oldukça zengindir. Bu zenginlik bazen iyi sonuçlara vesile olabildiği gibi bazen de kötü sonuçlara gebe olabilmektedir. Haşereler açısından durum değerlendirildiğinde çok fazla haşere yoğunluğuna sahip olan ülkemizde ne yazık ki haşerelerle bireysel olarak mücadele verememekteyiz. Bu haşerelerden biri de elbette tatarcık sineğidir. Peki tatarcık sineği nedir ve nerelerde bulunur?

  • Tatarcık sineği bir başka deyişle de tatarcık böceği, oldukça tehlikeli olabilen bir haşere türüdür. Zaten bu nedenle de çoğu zaman böcek olarak adlandırılmaktadır.
  • Bu haşereyi diğer sineklerden veya sivrisineklerden ayıran en temek özellik her yerinin tüylerle kaplı olmasıdır. Ayrıca uçarken pireleri andıran bir sıçrayışla uçması da onları sineklerden ayırmaktadır.
  • Isırdığı zaman oldukça tehlikeli bir cilt hastalığı olan şark çıbanına neden olan bu haşere, bir an önce yok edilmesi gereken haşereler kategorisindedir. Tüm böcek ısırmalarında olduğu gibi tatarcık ısırmalarında da beklenmedik bir reaksiyonlar gördüğünüzde hemen acil servise gitmeli ve tedavi olmalısınız.
  • Bu haşere gündüzleri yumurtlamakla geceleri ise insanların kanını emmekle meşguldür. İnsanları dişileri sokmaktadır. Erkekleri ise çiçeklerden şeker ve enzim toplamakla görevlidir.

Böcek İlaçlama Esenyurt olarak sunduğumuz her hizmetimiz sadece tatarcık sinekleri için değil en az 50 türden fazla haşere için geçerlidir. Üstelik ilaçlarımız ziraat mühendislerimizin sık sık kontrolünden geçmektedir ve Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Deneyimli elemanlarımızın kusursuz ilaçlama hizmetlerine sahip olmak için çağrı merkezlerimize 7/24 ulaşabilir, bizlere ilaçlamalar hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Related Posts

ciyan-nedir

Çıyan Nedir

admin | Ağustos 30, 2018 | 0

Aslında ismini pek çok kez duyduğumuz bu haşere hakkında, genel manada bilinen şeyler oldukça sınırlıdır. Diğer haşerelere göre daha farklı bir yapıda olan çıyanlar, çok fazla türe sahiptirler. Ayaklarında böcekleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 579 67 35

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR

Alakalı Linkler