Tespih Böceği İlaçlama

admin | Temmuz 9, 2018 | 0 | Haşere Türleri

Hayvanlar aleminde önemli bir sayı ve türe sahip olan haşereler, son yıllarda kentleşmeye de bağlı olarak ev ve iş yerlerimize, kapalı mekanlara fazlasıyla girmeye başlamışlardır. Ülkemizin de zaten haşereler için elverişli iklimi haşere faaliyetlerini arttırmakta, halkımızı çok fazla huzursuz etmektedir. Bu huzursuzluğa sebep olan haşerelerden biri de ilçemizde de fazlasıyla türü bulunan tespih böcekleridir. Tespih böcekleri nedir ve nasıl ilaçlanır?

  • Bu haşere ismini, tehlike anında kendini bir bocuk tanesi gibi kamufle etmesinden dolayı almıştır. Oldukça esnek ve segmentli olan vücudu tehlikeyi hissettiği anda ayakları ve başının birleşmesi ile boncuk halini alır ve ortadan hızla kaybolur.
  • Çıyan ile aynı familyaya bağlı olan tespih böceği, çıyanlarla şekil ve refleks açısından oldukça benzeşseler de, zehirsiz ve daha zararsız olması yönünden dolayı onlardan ayrılır. Ayrıca çıyanların ayaklarında fazlasıyla zehir bulunmaktadır.
  • Tespih böceğinin yine aynı familyanın aynı türünden olan ve oldukça fazla benzeşen diğer bir akraba türü de kırkayak böceğidir. Dış görünüş, renk ve beslenme şekli olarak kırkayaklar ile tamamen benzeşmektedir.
  • Nemli bölgelerde çok fazla sayıları bulunabilen bu haşerenin denizlerde de türlerinin olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle de evimizde mutfak giderlerinde, yemek pişen ocağa yakın olan bölgelerde, banyolarımızda, tuvaletlerimizde fazlasıyla bulunurlar.

Tespih böceğinden ancak ilaçlama işlemleri ile kurtulabilirsiniz. Sizlere her haşerede en kaliteli ilaçlama uygulamaları ile hizmet sunan Esenyurt Böcek İlaçlama servisi, tespih böceği ilaçlama işlemlerinde de en garantili sonuçlarla size hizmet etmektedir. Firmamıza 7/24 erişim çağlayabilirsiniz. Çağrı merkezlerimiz her zaman hizmetinizdedir.

Related Posts

ciyan-nedir

Çıyan Nedir

admin | Ağustos 30, 2018 | 0

Aslında ismini pek çok kez duyduğumuz bu haşere hakkında, genel manada bilinen şeyler oldukça sınırlıdır. Diğer haşerelere göre daha farklı bir yapıda olan çıyanlar, çok fazla türe sahiptirler. Ayaklarında böcekleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

İstanbul Avrupa
0(212) 579 67 35

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52

En Çok Okunanlar

REFERANSLAR

Alakalı Linkler